ZŠ Prasek - Aktuality

Páteční ředitelské volno doporučené novým ministrem zdravotnictví

Páteční ředitelské volno doporučené novým ministrem zdravotnictví

Vážení rodiče,

nový ministr zdravotnictví doporučil ředitelům škol vyhlásit v pátek 25. 9. 2020 ředitelké volno. Vzhledem k tomu, že je to pouze doporučení - nikoli nařízení, ředitelské volno nevyhlásím! Výuka, školní družinka a vše ostatní bude probíhat jako obvykle. Chápu též, že by i pro Vás toto volno představovalo nemalé komplikace.
Pokud by ovšem někdo z Vás chtěl z epidemiologických důvodů ponechat dítko doma, může tak učinit, absence mu v tomto případě nebude evidována.

 

sad...uvidíme, co nás ještě všechny čeká...

22. 9. 2020, Eva Kaprálová

22.09.2020
Změny v rozvrhu a třídnictví pro žáky 4. ročníku

Změny v rozvrhu a třídnictví pro žáky 4. ročníku

Vážení rodiče,

od pondělí 14. 9. 2020 dochází ke změně třídnictví a rozvrhu žáků 4. ročníku. Prosím, podívejte se na jeho aktuální znění v odkazu "Rozvrhy".
Přeji Vám všem krásný víkend smiley.

 

11. 9. 2020, Eva Kaprálová

 

11.09.2020
Roušky - změna od čtvrtka 10. 9., třídní schůzky

Roušky - změna od čtvrtka 10. 9., třídní schůzky

Vážení rodiče,

dle dnešního nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR budeme od zítřka nuceni nosit (včetně žáků) roušky ve všech společných prostorách školy. Ve třídách tato povinnost neplatí.
Zároveň si Vám dovoluji připomenout zítřejší (10. 9.) třídní schůzku. S rodiči prvňáčků se sejdeme již v 16. 30 v učebně 1. ročníku.
Společnou schůzku zahájíme v 17.00 v počítačové učebně. Budeme řešit organizační záležitosti, akce, školní obědy, volit členy školské rady a zároveň nás budou zajímat Vaše připomínky či náměty.
Těšíme se zítra na Vás.

 

9. 9. 2020, Eva Kaprálová

09.09.2020
Akce plánované v 1. pololetí školního roku 2020-2021

Akce plánované v 1. pololetí školního roku 2020-2021

Akce v 1. pololetí školního roku 2020/2021

* 10. 9. 2020 (čtvrtek) - od 16.30 třídní schůzka určená rodičům žáků 1. ročníku, v 17.00 třídní schůzka určená všem rodičům

* v měsíci říjnu proběhne v rámci školní družinky drakiáda, přesné datum sdělíme dětem dle aktuálního počasí. Prosíme, zda byste dětem vyrobili yes či zakoupili dráčka. Dráček není povinný.

* 27. 10. (úterý) - proběhne akce s názvem "Poslední podzimní buřt" - děti čeká spousta aktivit a překvapení, bude trvat po celé dopoledne...

* 24. 11. (úterý) od 17.00 průběžně až do večera - dle možností účastníků - proběhne tradiční vánoční výtvarná dílna. Tentokrát se již uskuteční ve škole. Budeme společně vyrábět adventní věnce či jiné vánoční dekorace. Paní kuchařky (a pan kuchař smiley) nám tvoření zpříjemní skvělým občerstvením.

* 18. 12. (pátek) - bude se konat tradiční vánoční koncert v kostele. Od 17.00 proběhnou trhy před kostelem, kde si žáci sami budou prodávat své vlastní výrobky. Zároveň bude k dispozici staročeské občerstvení připravené personálem naší kuchyně. Koncert - byť tradiční - vyzní letos dosti netradičně - předkapela + hlavní host koncertu budou překvapením - tedy se těšte, neb uslyšíte, co jste ještě nikdy neslyšeli a uvidíte, co jste ještě nikdy neviděli...blushsurprise

Průběžně budeme akce doplňovat a aktualizovat.

Na druhé pololetí chystáme též spoustu zajímavých akcí. Tu nejdůležitější ale vyzdvihnu již nyní, abyste měli čas se na ni připravit a hlavně si vyčlenit čas. Pro rodiče a širokou veřejnost budeme opět pořádat školní ples - uskuteční se v Hospůdce u hřiště 20. 2. 2021 (sobota) od 20.00 - tentokráte bude na téma "Hogo - fogo") wink...

9. 9. 2020, Eva Kaprálová

09.09.2020
Koronavirová opatření v ZŠ Prasek od září 2020

Koronavirová opatření v ZŠ Prasek od září 2020

Vážení rodiče,

od 1. září budou platit v naší škole tato opatření proti nákaze Covidem 19 (respektuji manuál MŠMT - s ohledem na to, že nejsme v rizikové oblasti):

1/ Žáci ve škole povinně roušky nosit nemusí - a to ani ve společných prostorách.
2/ Pokud chcete, aby bylo Vaše dítko rouškou chráněno, bude ji samozřejmě nosit - a my budeme Vaše rozhodnutí respektovat. V tomto případě mu pořiďte takovou, která ho bude chránit "zvenku" - tedy respirátor s výdechovým ventilem (FFP3), látková v případě, že ji ostatní nemají, postrádá smysl.
3/ Paní školnice bude ve škole pravidelně dezinfikovat veškeré prostory
4/ Na všech toaletách budou k dispozici dezinfekce rukou a papírové jednorázové ubrousky (tedy tentokrát dětem do školy ručníčky nedávejte - zpravidla příliš neřeší, do jakého si ruce utřou frownwink).
5/ My učitelé budeme apelovat na děti, aby si pravidelně myly a dezinfikovaly ruce. Prosím Vás o totéž.
6/ Pokud ráno uvidíte, že se Vaše dítko necítí dobře, nechte ho, prosím, doma. Je mi jasné, že pokud byste takto řešili každou rýmu a kýchnutí, budete brzy bez zaměstnání...změřte dětem teplotu a tou se řiďte...ovšem je jasné, že ta se během dne vyvíjí...
7/ Pokud bychom zjistili, že má dítko teplotu, budeme ho izolovat do doby, než si ho vyzvednete- jsou dvě možnosti, kam nikdo nechodí - ředitelna a garáž...zvolíme tedy raději ředitelnu wink...
8/ Stejná pravidla platí i pro vyučující (bod 6 a 7)...ti ovšem nebudou izolováni v ředitelně, nýbrž v garáži cheeky...
9/ Ve třídách se budou vyučující střídat dle platného rozvrhu.
10/ Stejně tak se budou jednotlivé ročníky setkávat v jídelně (aby se důstojně najedly u jídelních stolů a v rozumném čase) a zároveň i ve školní družině a na školních akcích.
11/ Pokud bychom ovšem přešli do jiné barvy "Semaforu"  sad...pravidla budu muset dle pokynů MZČR a MŠMT změnit...včas bych Vám vše oznámila (ovšem nevím, co je včas, když se pravidla den ze dne mění...)

Přeji Vám všem krásný zbytek léta smiley.

27. 8. 2020, Eva Kaprálová

 


 

27.08.2020
Průběh školního roku 2020-2021

Průběh školního roku 2020-2021

Vážení rodiče,

v souboru ke stažení (vpravo dole) naleznete průběh školního roku 2020/2021. Podrobné informace o jednotlivých akcích či změnách Vám budeme pravidelně přes webové stránky či písemně sdělovat.

24. 8. 2020, Eva Kaprálová

24.08.2020 soubor ke stažení
Spaní ve škole s předškoláky

Spaní ve škole s předškoláky

Vážení rodiče,

v odkazu "Základní škola - fotogalerie" naleznete fotografie ze včerejší a dnešní akce "Spaní s předškoláky". Máte opravdu skvělé děti a my jsme si s nimi tyto společně strávené chvíle nesmírně užili. Jsem moc ráda, že jsme ji uskutečnili, neboť jsem měla šanci Vaše děti poznat, což je pro mne a pro moji práci nesmírně důležité. Také děkuji svým kolegyním Nadě Zimové a Janě Haltufové, že byly ochotné mi s touto akcí pomoci a obětovaly jí mnoho ze svého osobního volného času.
Moc se na Vaše děti těším a věřím, že jejich první krok do systému vzdělávání společně s Vámi zvládneme a umožníme jim ten co nejlepší vstup do života.

Přeji krásné letní dny.

15. 8. 2020, Eva Kaprálová

15.08.2020
Seznam sešitů - školní rok 2020-2021

Seznam sešitů - školní rok 2020-2021

Vážení rodiče,

vyvěšuji Vám na stránkách školy orientační seznam sešitů, které je třeba zakoupit dětem na školní rok 2020-2021. Žáci od nás dostanou ještě 1. 9. seznam v písemné podobě. Budou mít minimálně týden na to, aby si je v klidu zajistili. Pokud se Vám nepodaří sehnat stejný sešit, který uvádím v přehledu, vůbec nic se neděje, nakupte takový, jaký mají v obchodě. Sešity jsou hlavně pro potřebu dětí, důležité je, aby vyhovovaly především jim. Pokud má někdo ještě nepopsaný sešit z minulého školního roku, může v něm pokračovat.
Uf...blíží se to...! Přeji Vám mnoho sil a těším se s Vámi a Vašimi dětmi na shledanou.

14. 8. 2020, Eva Kaprálová

14.08.2020 soubor ke stažení
Spaní ve škole s předškoláky

Spaní ve škole s předškoláky

Vážení rodiče,

blíží se nám prázdninové spaní ve škole, které jsem Vám avizovala na zahradní slavnosti v MŠ. Spaní ve škole se uskuteční z pátku 14. 8. do soboty 15. 8. 2020. Bohužel jsme se s Vašimi zlatíčky nemohli poznat při tradičním zápisu do ZŠ - tedy bychom toto chtěli napravit alespoň nyní - a tak trochu netradičně. 
Akce započne v pátek v 17.00 v budově základní školy. Prosím, dejte s sebou dětem podložku na spaní (kdo ji nemá, je ve škole k dispozici několik žíněnek), spacák, třeba i polštářek smiley...možná i plyšáčka, taktéž nějaké hygienické potřeby. Spát budeme v budově školy.
Program pátečního odpoledne, večera a noci bude následující:

v 17. 00 se sejdeme ve škole

usteleme si (pak již nebude času nazbyt)

dítka bude čekat takový provizorní zápis do 1. ročníku, nebojte, myslím, že bude výrazně jednodušší než přijímací zkoušky na ČVUT...wink

poté bude následovat mnoho soutěžních her...mohu Vás ujistit, že v našem podání budou zcela bezpečné, vkusné a veskrze inteligentní...

opékání buřtů bude další položkou v našem scénáři - buřty dětem nedávejte - i s pečivem, hořčicí a kečupem budou zcela v naší režii...k opékání patří kvalitní hudební produkce, kterou zajistí budoucí třídní (angellaugh). Ještě musím připomenout, že naše paní Naďa Zimová upeče dítkám sladkou dobrůtku k večernímu kažení zoubků. Pití je od nás též samozřejmostí.

poté nastává hygiena  a uspinkávání při opravdu nádherné pohádce...vůbec nebude strašidelná - spíše bude velmi inspirující...

může se klidně stát, že někdo z Vás rodičů má doma opravdu odvážného "špunta", který bude ochoten absolvovat noční stezku odvahy (bude v budově školy - zatím jsme ještě hodní, jak se říká: "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají." devil)...

Kdo bude chtít spinkat, necháme ho...stezka nebude povinná...

Program sobotního rána:

zpravidla stanovují budíčka děti...ale my budeme dělat, že jsme to my, kdo ho stanovuje...tedy bude určen na 6.30

v 7.00 následuje snídaně, kterou zajišťuje paní Naďa Zimová - bude kakavíčko, čerstvé rohlíčky a marmeládka ...možná i něco slaného (sýr, šunka)...děti toto dostanou od nás.

od 7. 30 do 8.00 vyhodnotíme páteční soutěže a stezku odvahy...máme připravené drobné ceny

v 8.00 si můžete broučky Vaše - ale již i naše odvážet domů...

P. S. Věřím, že nám je svěříte bez obav...angel...

Moc se na Vaše děti těší pracovníci školy a jejich budoucí třídní učitelka Eva Kaprálová.

V Prasku, dne 3. 8. 2020

 

 

03.08.2020
3D tiskárna

3D tiskárna

Vážení rodiče a milí naši žáčci,
mám pro Vás skvělou zprávu!!! Po dlouhém čekání nám konečně do školy dorazila 3D tiskárna (bude hrazena ze Šablon II). Tedy se těšte na nový školní rok, který bude ve znamení technického dobrodružství a malého technického zázraku. laughyes
Přeji Vám krásné prázdniny!

 

3. 7. 2020, Eva Kaprálová

03.07.2020
Krásné prázdniny!

Krásné prázdniny!

Prázdniny | Obrázky, Omalovánky, Prázdniny Vážení rodiče, žáčci, občané a přátelé školy,

za všechny naše zaměstnance Vám přeji nádherné prožití léta, spoustu zážitků a odpočinku. Velice Vám všem děkuji za spolupráci a Vaši milou přízeň.
V úterý 1. září 2020 se těšíme na shledanou. smiley

29. 6. 2020, Eva Kaprálová

29.06.2020
Cyklojízda s programem na ukončení školního roku

Cyklojízda s programem na ukončení školního roku

Vážení rodiče, prarodiče, přátelé školy,

dovoluji si Vám připomenout zítřejší (čtvrtek 25. 6.) tradiční výjezd za dobrodružstvím devilwink, abychom společně v příjemné atmosféře ukončili školní rok. Budeme odjíždět od školy v 17.30. Cílem bude areál ve Zdechovicích, kde si opečeme buřty, různě se občerstvíme laugh (hospůdka bude otevřená a sortiment bohatý) a zahrajeme si s dětmi i s Vámi nějaké hry cheeky... opět budou na vysoké úrovni.
Kdo bude chtít, pojede do Zdechovic oklikou s panem učitelem Husarem, komu se nechce sportovat, pojede se mnou přímou cestou blush. Kdo nechce jet na kole vůbec,
od 17. 30 bude již v areálu paní učitelka Haltufová, může přijet přímo tam automobilem či čímkoli jiným. Připomínám jenom, abyste si vzali buřty (či co máte rádi) a pečivo. Hořčici a kečup bereme my. Též zajistíme vidlice.

Moc se na Vás těšíme!

24. 6. 2020, Eva Kaprálová

24.06.2020