MŠ Prasek - Aktuality

Zrušení logopedické depistáže  náhradní termín

Zrušení logopedické depistáže náhradní termín

Vážení rodiče,

z důvodu velké nemocnosti dětí je logopedická depistáž SPC Logáček  (orientační vyšetření řeči dětí) v MŠ 25. 11. 2022 zrušena.

Náhradní termín bude 16.12. v 8.00.

Děkujeme za pochopení

R. Hromádková    24.11.2022

 

 

24.11.2022
Ředitelské volno

Ředitelské volno

Vážení rodiče,

na základě §24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) vyhlašuji na pátek 18. 11. 2022 ředitelské volno.

 

1. 11. 2022, Mgr. Eva Kaprálová, ředitelka školy

13.11.2022
Přehled akcí do konce kalendářního roku

Přehled akcí do konce kalendářního roku

Ve  24. 11. pořádá základní škola - Vánoční výtvarnou dílnu -  v Hospůdce Na Hřišti, začátek od 17.00 hod., přírodniny a přízdoby budou k dispozici, tavné pistole vítány ...nikdy jich není dost - akce je určena i pro širokou veřejnost

V pátek 16.12.  od 8.00 vyšetření vad řeči z SPC Logáček z Hradce Králové ( budou vyšetřeny děti, které ještě nenavštěvují logopedickou poradnu a nebyly zatím vyšetřeny), toto vyšetření je zdarma. Rodiče mohou být přítomni u vyšetřerní v MŠ :).

Ve čtvrtek 1.12 rozsvítíme společně  vánoční strom na zahradě mateřské školy. Akce s programem a samozřejmě čertovskou nadílkou + prodejními trhy dětí . Akce od 16.30

Pozor změna - na první plavání jedeme až v  pátek 2.12. , ostatní termíny beze změn

Ve středu 7. 12. druhá lekce plavání

Ve středu 14. 12. třetí lekce plavání

Ve středu 21. 12. čtvrtá lekce plavání

Ve čtvrtek 22. 12.  - Vánoční koncert v kostele s vánočními trhy a občerstvením - trhy, kde si žáci prodávají své výrobky, začínají před kostelem v 17.00, samotný koncert v kostele se uskuteční od 18.00 hod. - vystoupí děti z MŠ, žáci ZŠ a náš host (brzy bude upřesněn)

Ve dnech  od 23. 12. 2022 -  do 2. 1. 2022 bude uzavřena mateřská škola. Na Vaše děti se budeme opět těšit  po Vánocích - v úterý  3. 1. 2023

V lednu od 16.1. - 20.1 pojedeme na lyžařský výcvik ( lekce plavání z 18.1. , kdy budeme na lyžařském výcviku, bude nahrazena  11.1. 2023 dvouhodinovou lekcí :)

Vážení rodiče, naplánované akce budeme ještě doplňovat, proto sledujte průběžně náš web.

Na nástěnce budeme vyvěšovat akce, týkající se tříd samostatně (barevné dny, pěší výlety do okolí, popř. divadélka, exkurze, plánujeme s budoucími školáky návštěvu v 1.třídě a jiné.)                 R. Hromádková

 

 

 

 

 

15.09.2022
Rodičovská schůzka

Rodičovská schůzka

Vážení rodiče, 

srdečně Vás zveme na první informační schůzku k zahájení školního roku  2022/2023, která se uskuteční

ve čtvrtek 22. září 2022 od 15.30 ( vstup bude otevřen ze třídy Sluníček) 

Na této informační schůzce se dozvíte veškeré informace o průběhu školního roku .

Prosíme, přijďte bez dětí. smiley       R. Hromádková

Těší se na Vás kolektiv MŠ

07.09.2022
Poslední srpnový týden

Poslední srpnový týden

Vážení rodiče, milé děti ,smiley konec prázdnin se nezadržitelně blíží, tak jen pár nejzákladnějších informací pro Vás.

Ve čtvrtek 1. 9. přivítáme všechny nové kamarády, kteří přijdou do školky poprvé, přejeme Vám všem krásný začátek a klidné a hlavně veselé vykročení do nového školního roku. Moc se na vás děti těšíme. Rodiče dětí prosíme, aby nezapomněli přinést vyplněné formuláře, pokud je u sebe ještě mají. První den si udělejte čas a nespěchejte, pravděpodobně se tento den trochu protáhne smiley.

Zároveň Vás prosíme, abyste nezapomněli informovat o nástupu Vašeho dítěte do MŠ  vedoucí stravování, paní R. Hejčovou na (mob. 601 594 025) jidelna@skolaprasek.cz   Při nástupu do MŠ získáte informace ohledně elektronického přihlašování a odhlašování stravy ( každé dítě má přidělen vlastní číselný kód)  Školné se platí dohromady se stravným, samotné školné (úplata) činí 300 Kč/měsíčně. Od 1. 9.  2022 se zvyšuje cena obědů ve školní jídelně z důvodu zvýšení cen potravin v souladu s Vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů, a o to o 5 Kč . Pokud máte trvalý příkaz v bance, raději si navyšte platby pro tento rok, děkujeme za pochopení.

Školní jídelna nemá povinnost omlouvat dítě ze vzdělávání. Nezapomeňte proto prosím informovat také učitelky na čísle 776532623

Jen připomínáme, že objednané vstupní čipy Vám budou vydávány během prvního týdne, jakmile nám budou postupně od rodičů odcházejících dětí vráceny. Samy Vás oslovíme, jakmile budou pro Vás čipy připraveny. Vratná záloha za jeden čip = 100,-Kč.

Seznamy s rozdělením dětí do jednotlivých tříd najdete při vstupu na dveřích do MŠ.

V mateřské škole probíhají ještě do konce srpna přípravné a sanitární práce. V provozu je tak pouze jedna třída pro přihlášené děti na prázdninový provoz. Otevřen je pouze vchod ze třídy Koťátek. Děkujeme za pochopení

Užijte si v klidu a pohodě zbytek prázdnin, těšíme se na Vás a vaše děti!

                                                                                                                                                                                                        R. Hromádková 24. 8. 2022

 

 

24.08.2022
Poděkování

Poděkování

Vážení rodiče,

přejeme vám nejen krásné letošní prázdniny, ale také radost a štěstí, které budete prožívat, při vyrůstání vašich dětí,. Rády bychom vám touto cestou poděkovaly za dojemná rozloučení a krásné osobní dárky, které nás velmi potěšily.

Zejména děkujeme za spolupráci v tomto školním roce, společnými silami jsme všichni dokázali dětem udělat tento školní rok hezký a plný veselých zážitků.

Krásné létosmiley

                                                                                                                                                                         R. Hromádková 1. 7. 2022

 

01.07.2022
Vyhodnocení dotazníku ke školnímu stravování

Vyhodnocení dotazníku ke školnímu stravování

Vážení rodiče,

v odkazu "Soubor ke stažení" naleznete výsledek dotazníkového šetření, které se v naší základní škole  a mateřské škole uskutečnilo v měsíci červnu.
Děkujeme všem, kteří věnovali čas vyplnění dotazníku. Dotazníky i s Vašimi poznámkami a podněty byly předány do školní kuchyně a na poradě věnované oblasti stravování jednotlivě řešeny...věříme, že ke spokojenosti našich strávníků.

 

1. 7. 2022, Eva Kaprálová

01.07.2022 soubor ke stažení
Zajímavý článek ke školnímu stravování

Zajímavý článek ke školnímu stravování

Vážení rodiče,

v odkazu "Soubor ke stažení" Vám ještě přikládám jeden zajímavý článek věnovaný problematice školního stravování. Myslím, že Vám může významně přiblížit tuto oblast a odpovědět na některé Vaše případné otázky.

 

1. 7. 2022, Eva Kaprálová

01.07.2022 soubor ke stažení
Seznam věcí pro prvňáčky - školní rok 2022-2023

Seznam věcí pro prvňáčky - školní rok 2022-2023

Vážení rodiče,

v odkazu "Soubor ke stažení" naleznete seznam toho, co budou Vaše dítka potřebovat v září do školy (či co od nás dostanou smiley) + informaci k úvodní schůzce.
Přeji Vám krásné prožití léta. laugh

 

29. 6. 2022, Eva Kaprálová

29.06.2022 soubor ke stažení
Schůzka rodičů nově přijatých dětí k 1.9.2022

Schůzka rodičů nově přijatých dětí k 1.9.2022

Srdečně zveme rodiče nově přijatých dětí na informativní třídní schůzku, která se uskuteční ve středu  29. 6. 2022 od 15.00 hodin.

Prosíme o účast rodičů bez dětí.

Na schůzce obdržíte stejnopis rozhodnutí o přijetí a důležité informace o provozu a vzdělávání v mateřské škole, proto je vaše účast důležitá smiley

Prosíme o potvrzení účasti emailem, na skolka@skolaprasek.cz, děkujeme.

Těšíme se na Vás kolektiv MŠ                                                                                     R. Hromádková

23.06.2022
Krátké ohlédnutí za zahradní slavností

Krátké ohlédnutí za zahradní slavností

Vážení rodiče, přátelé naší školičky,

věřím, že se mnou budou děti souhlasit, pokud řeknu, že se jednalo o naši největší a nejkrásnější akci v celém školním roce. Nemohu prostě zapomenout na slavnostní chvíli, kdy nad našimi hlavami vystřelily salvy z konfet, a naši malí předškoláci byli zasypáni modrobílým námořnickým štěstím. Za cinkotu dětského sektu a krájení dortu  nejednomu ukápla nějaká ta slzička. Ráda bych proto ze srdce poděkovala všem, kteří se na naší akci podíleli

Jmenovitě děkuji

Panu Jaroslavu Myškovi, starostovi Obce Prasek za pomoc s organizací akce, zejména však za náročnou přípravu naší zahrady. Ta se tak pomalu proměňuje postupně k nepoznání  ( byl postaven bezpečnostní plůtek okolo bazénu, vytvořen kopec na prolézaní pro děti, proveden nátěr vstupních vrat do MŠ, okolo sběrného dvora byl vysázen živý plot).

Zastupitelce Obce Prasek paní  JUDr. Marii Chladové za výborný dort a fotoknihy pro děti.

Firmě https://www.ohnostroje-cbs.cz/  děkujeme za darování pyrotechnických efektů

Paní Soně Chlumecké za fotodokumentaci celé akce, pokud máte o fotografie zájem, kontaktujete prosím paní Soňu Chlumeckou na emailu cis-sona@volny.cz , kde Vám ukáže na místě náhledy k objednání smiley

Také děkujeme panu Frýdovi, že každý rok dorazí na naši zahradu s výbornou zmrzlinou, letos dokonce přijela pojízdná pizza. Mimochodem vynikající.

Děkuji svým kolegyním za spolupráci, jsme skvělý tým . Byla to náročná akce, přesto po celý podvečer panovala veselá, pohodová atmosféra, kterou nepokazila ani dopolední zpráva, že objednaný program pan Pavel Novák z důvodu nemoci nepřijede. Náhradní program v podobě Freddiho Mercuryho revival, byl to nejlepší volbou, děkujeme!!!!!!

Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a pomohli vytvořit pro děti tak neopakovatelnou atmosféru.

Našich školáčkům přejeme úspěšné vykročení do školy                                                                                   R. Hromádková

 

21.06.2022
Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2022/2023

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2022/2023

Ředitelka Základní školy a mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola Prasek, Nový Bydžov rozhodla podle ustanovení § 34, § 165 odst. 2 písm. b) zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů rozhodla takto:Uchazeči pod tímto přiděleným registračním číslem se od školního roku 2022/2023 přijímají k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola Prasek, a to s nástupem od 01. 09. 2022

 11

Přijat/a

12

Přijat/a

13

Přijat/a

15

Přijat/a

16

Přijat/a

17

Přijat/a

18

Přijat/a

20

Přijat/a

21

Přijat/a

22

Přijat/a

23

Přijat/a

24

Přijat/a

25

Přijat/a

                                                                                                             V Prasku 1. 6. 2022     Mgr. Eva Kaprálová

                                                                                                                                                 ředitelka školy

02.06.2022