MŠ Prasek - Aktuality

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání 2020/2021

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání 2020/2021

29.05.2020
Přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020-2021

Přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020-2021

Vážení rodiče,

všechny žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání byly přijaty kladně. Žádostem o odklad školní docházky bylo vyhověno. Vzhledem k tomu, že neproběhl tradiční zápis, nebyla dětem přidělena registrační čísla, tedy Vám oznamuji touto formou, že všem žádostem bylo vyhověno. Velice Vám děkuji za Vaši důvěru a nesmírně si jí vážím, budeme se snažit vykonat vše pro to, abychom pro Vaše dítka učinili vše, co je v našich silách a dali jim ten nejlepší základ do života. Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání či Rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky obdržíte od paní vedoucí učitelky Renaty Hromádkové.
Jenom připomínám, že v období letních prázdnin chystáme pro Vaše broučky seznamovací spaní ve škole...a že to bude jízda...laughcoolwinkyes...dám Vám včas vědět...

25. 5. 2020, Eva Kaprálová, ředitelka školy

25.05.2020
Akce do konce roku + společné fotografování

Akce do konce roku + společné fotografování

Mateřinka - akce v červnu zrušena

no Důležité :   V úterý  26. 5.2020 se budeme fotografovat - společné foto jednotlivých tříd.

Akce platí i pro děti, které do MŠ nechodí. Stačí přijít v 9.00 na zahradu mateřské školy ( vchod brankou ze třídy Sluníček). Focení nezabere mnoho času, a budeme mít pěknou vzpomínku . Předškoláci se budou fotit společně také wink,

O akcích, které nás čekají v závěru školního roku, Vás budeme s dostatečným předstihem informovat. Převděpodobně budou z organizačních důvodů upraveny, či zcela zrušeny. Děkujeme za pochopení

Olympiáda dětí MŠ 10.6. (Sluníčka) 

Turnaj o fotbalový míč (Sluníčka)

Úterý 16. 6. pohádka „Hurá na prázdniny" v 10.40, pohádka hrazena z kreditu akcí

Sobota 20.6. Zahradní slavnost od 10.00. Slavnost se koná na počest našich předškoláků, zároveň všichni oslavíme výročí naší mateřské školy vzhledem k situaci, která nastala, hledáme jiný způsob realizace této akce, možná je i změna termínu, sledujte prosím naše stránky, budeme Vás informovat :)

Uavření MŠ o letních prázdninách

Se souhlasem vedení Základní školy a mateřské školy v Prasku, bude v době letních prázdnin provoz mateřské školy přerušen z důvodu čerpání řádné dovolené zaměstnanců, a z důvodů sanitárních prací na škole od 27. 7. 2020 do 21.8.. 8. 2020

Provoz bude obnoven opět v pondělí 24.8.2020   Na nástěnce v šatně vyvěsíme v nejbližších dnech prázdninový dotazník :).

Dětem, které jsou  z důvodu covid 19 s rodiči doma, nahlásí rodiče docházku o prázdninách do poloviny června na adresu skolka@skolaprasek.cz 

Děkujeme :)  Hromádková  R.   20.5. 2020

 

 

 

 

 

 

 

  

20.05.2020
Pokyny - otevření MŠ 18.5.2020

Pokyny - otevření MŠ 18.5.2020

Vážení rodiče,
MŠ otevíráme v pondělí  18.5. Moc se již těšíme wink, ale také vás prosíme, abyste věnovali zvýšenou pozornost bezpečnostním opatřením, která budou v MŠ nastavena.
Při nástupu do školky bude rodič dítěte vyzván k podpisu těchto mimořádných bezpečnostních opatření a čestného prohlášení (dítě je zdravé, nevykazuje známky infekčního onemocnění, pokud patří do rizikové skupiny, je si rodič vědom případných rizik). Provoz v MŠ bude upraven dle doporučení MŠMT,  pokud bude počasí přát, budeme většinu aktivit přesunovat na zahradu smiley .

Čestné prohlášení naleznete v souborech ke stažení, pokyny naleznete zde no  Děkujeme vám za pochopení…


10.05.2020 soubor ke stažení
Otevření mateřské školy

Otevření mateřské školy

Vážení rodiče,

po dnešní poradě s vedoucí učitelkou naší mateřské školy paní Renatou Hromádkovou a panem starostou JUDr. Janem Urbancem jsme rozhodli, že mateřskou školu otevřeme po ukončení nouzového stavu - tedy v pondělí 18. 5. 2020.
Veškeré podrobnosti k provozu MŠ Vám na stránkách školy sdělí paní vedoucí učitelka Renata Hromádková.
Účast v MŠ je zcela dobrovolná, je na zvážení rodičů. Pokud někdo potřebujete potvrzení pro OČR, vyzvedněte si jej v MŠ či na obcích v Prasku či v Kobylicích.

 

P. S. Dětičky budou čekat v mateřské škole po příchodu mnohá (milá) překvapení...smileysurprise
P. S. (1) Prosím, kdo ještě nejste registrováni k odběru novinek, učiňte tak, usnadní Vám to informovanost o dění v naší organizaci laugh...

 

5. 5. 2020, Mgr. Eva Kaprálová, ředitelka školy

05.05.2020
Zápis do MŠ 2020/2021

Zápis do MŠ 2020/2021

Vážení rodiče,

našich nově nastupujících dětí. Velmi nás těší Váš zájem o naši mateřskou školu, a i to, že jste zavítali na webové stránky právě k nám.  Omlouváme se za komplikace a změny, ke kterým dochází díky mimořádným opatřením vlády a které je potřeba z důvodu ochrany zdraví nás všech respektovat. Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021bude bohužel probíhat bez přítomnosti dětí i Vás zákonných zástupců. Věříme, že se brzy osobně setkáme .

Můžete  prozatím alespoň nahlédnout do virtuální prohlídky naší školičky wink

Virtuální prohlídka MŠ  http://www.nasetelevize.cz/panorama/HTML5/MS_Prasek/ms_prasek.html

Pokyny k zápisu do mateřské školy pro školní rok 2020/2021 naleznete zde na konci tohoto článku u datumu  no( soubor ke stažení)

Žádost o přijetí k  předškolnímu vzdělávání + plakát k zápisu naleznete v souborech ke stažení /MŠ

S přáním pevného zdraví   

Renata Hromádková  vedoucí učitelka MŠ  15.4.2020

 

 

15.04.2020 soubor ke stažení
Výzva pro všechny děti

Výzva pro všechny děti

Milé děti,

pokud máte chuť. máme pro Vás úkol v souborech ke stažení ( výzva) 

Moc se těšíme, na vaše obrázky.

Vaše paní učitelky

06.04.2020
Informace k platbě obědů

Informace k platbě obědů

Vážení rodiče,

 

vzhledem k tomu, že ZŠ i MŠ jsou do odvolání uzavřené, prosím ty z Vás, kteří máte založený trvalý příkaz k úhradě obědů, abyste ho do odvolání zrušili. Obnovte ho opět tehdy, až děti začnou chodit do školy a začnou se stravovat.

Současné přeplatky zůstanou každému strávníkovi na účtu a budou použity k úhradě obědů, až se začne zase vařit.

Zaplacené březnové školné dětí v MŠ je převedeno na stravné.

 

Těšíme se, až Vám budeme opět vařit a přejeme Vám všem pevné zdraví.

 

Joštová Zlata, vedoucí stravování

04.04.2020
Pro rodiče

Pro rodiče

Milí rodiče,

bohužel jsme museli na nějaký čas přerušit přípravu předškoláků na vstup do školy. A i když to vypadá, že ve školce si s dětmi jen hrajeme, je hra, specifickou a neméně důležitou formou učení a přípravou do školy. Věřím, že sami dokážete velmi dobře vymýšlet aktivity pro Vaše děti, které je budou bavit a zároveň přispívat k jejich všestrannému rozvoji. Ráda bych Vám však alespoň trochu pomohla, tak pokud budete mít zájem,  můžete se prohlédnout následující odkazy.

Občas prosím zkontrolujte, jestli děti drží dobře tužku a netlačí na ni  nohttps://www.youtube.com/watch?v=Lf0iMWX-5AM  

Najdete zde možné nápady  pro činnosti s dětmi v sedmi nejdůležitějších  oblastech rozvoje dítěte (některé pracovní listy jsou zdarma ke stažení)

https://www.uceni-v-pohode.cz/category/rozvoj-ditete/

http://www.predskolaci.cz/

https://ms-sp.webnode.cz/l/webove-stranky-pro-predskolaky/

https://www.detskestranky.cz/mandaly-pro-deti-omalovanka/

https://www.alik.cz/

https://www.smejo.info/

https://www.pigy.cz/¨

http://www.kamaradske-hry.cz/

https://www.pipasik.cz/aktivity/

https://decko.ceskatelevize.cz/

Držíme Vám palce, ať situaci doma dobře zvládáte. Těšíme se, co nám budou  o Vašich společných zážitcích po návratu  do školky děti vyprávět.

Vyřiďte prosím všem dětem, že na každého z nich myslíme a na dálku jim posíláme veliký úsměv a pohlazení :-) všechno si určitě již brzy vynahradíme…

Neztrácejte důvěru ve šťastný  a rychlý konec současné situace.

Mluvit s malými dětmi o pandemii, která obrací náš svět vzhůru nohama může být náročné.  Najdete zde proto i třeba užitečný námět Národního pedagogického institutu ČR, jak vést s dětmi rozhovor o nastalé zátěžové situaci: frown

https://www.mvcr.cz/soubor/ahoj-ja-jsem-korona-pdf.aspx

Krásné Velikonoce, VŠEM PEVNÉ ZDRAVÍ,  se srdečným pozdravem                

R. Hromádková s kolektivem MŠ

 

 

 

02.04.2020
Doplnění k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2020 - 2021

Doplnění k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2020 - 2021

Vážení rodiče,

ještě doplňuji některé informace týkající se zápisu. Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání či o odklad povinné školní docházky o jeden rok si můžete vyzvedávat na příslušných obcích již od 30. 3. 2020. Ovšem na jejich vyplnění a dodání máte čas do 30. 4. 2020.
Dále připomínám, že se zapisují děti, které dosáhnou k 31. 8. 2020 věku šesti let. Mohou být zapsány i děti, které věku šesti let dosáhnou k 31. 12. 2020 - požádá-li o to zákonný zástupce a se souhlasem poradenského zařízení (PPP či SPC).

 

30. 3. 2020, Mgr. Eva Kaprálová, ředitelka školy

30.03.2020
Zápisy do základní školy pro školní rok 2020-2021 - DŮLEŽITÁ informace

Zápisy do základní školy pro školní rok 2020-2021 - DŮLEŽITÁ informace

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

ve dnech 7. a 8. 4. se měly uskutečnit zápisy do prvního ročníku pro školní rok 2020/2021. Již je jasné, že se neuskuteční. Proto pro Vás všechny, kteří nám dáte důvěru a budete chtít umístit své dítko v naší základní škole, Vám budou k dispozici k vyzvednutí Žádosti o přijetí do ZŠ a Žádosti o odklad. Budou Vám k dispozici na Obci Prasek a na Obci Kobylice (od pondělí 30. 3. 2020), kam je, prosím, opět vyplněné doneste. Zároveň si je můžete vytisknout na stránkách školy - a poté je doneste na příslušnou obec či zašlete na adresu školy - ZŠ a MŠ Prasek, Prasek 157, 504 01 Nový Bydžov.
Pro nás je ale velice důležité, aby nás Vaše děťátka poznala dříve, než nastoupí školní docházku a my je samozřejmě potřebujeme poznat též. Proto bychom rádi uskutečnili nejspíše v měsíci srpnu (snad již to půjde - termín dám včas vědět) takové víkendové spaní ve škole pro naše předškoláčky. Budeme si s dětmi hrát, užijeme si dobrodružství a zároveň se vzájemně poznáme.
Moc mě mrzí, že si neužijí klasický zápis. Ale věřím, že jim to o prázdninách vynahradíme. Vážení rodiče, Vaše žádosti o přijetí budou všechny rozhodnuty kladně, taktéž naprosto věřím Vašemu úsudku (Vy znáte své dítko nejlépe ze všech) a kladně vyřídím i Vaše žádosti o odklad.
Vážím si důvěry každého z Vás, kteří nám svůj nejdražší poklad svěříte a budeme se snažit, abychom Vaši důvěru nezklamali.

S přáním pevného zdraví

Mgr. Eva Kaprálová, ředitelka školy

28.03.2020
Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

Vážení rodiče,

žádost o přijetí k základnímu vzdělávání naleznete vpravo dole v souboru ke stažení.

28. 3. 2020, Eva Kaprálová

28.03.2020 soubor ke stažení