Koronavirová opatření v ZŠ Prasek od září 2020

Vážení rodiče,

od 1. září budou platit v naší škole tato opatření proti nákaze Covidem 19 (respektuji manuál MŠMT - s ohledem na to, že nejsme v rizikové oblasti):

1/ Žáci ve škole povinně roušky nosit nemusí - a to ani ve společných prostorách.
2/ Pokud chcete, aby bylo Vaše dítko rouškou chráněno, bude ji samozřejmě nosit - a my budeme Vaše rozhodnutí respektovat. V tomto případě mu pořiďte takovou, která ho bude chránit "zvenku" - tedy respirátor s výdechovým ventilem (FFP3), látková v případě, že ji ostatní nemají, postrádá smysl.
3/ Paní školnice bude ve škole pravidelně dezinfikovat veškeré prostory
4/ Na všech toaletách budou k dispozici dezinfekce rukou a papírové jednorázové ubrousky (tedy tentokrát dětem do školy ručníčky nedávejte - zpravidla příliš neřeší, do jakého si ruce utřou frownwink).
5/ My učitelé budeme apelovat na děti, aby si pravidelně myly a dezinfikovaly ruce. Prosím Vás o totéž.
6/ Pokud ráno uvidíte, že se Vaše dítko necítí dobře, nechte ho, prosím, doma. Je mi jasné, že pokud byste takto řešili každou rýmu a kýchnutí, budete brzy bez zaměstnání...změřte dětem teplotu a tou se řiďte...ovšem je jasné, že ta se během dne vyvíjí...
7/ Pokud bychom zjistili, že má dítko teplotu, budeme ho izolovat do doby, než si ho vyzvednete- jsou dvě možnosti, kam nikdo nechodí - ředitelna a garáž...zvolíme tedy raději ředitelnu wink...
8/ Stejná pravidla platí i pro vyučující (bod 6 a 7)...ti ovšem nebudou izolováni v ředitelně, nýbrž v garáži cheeky...
9/ Ve třídách se budou vyučující střídat dle platného rozvrhu.
10/ Stejně tak se budou jednotlivé ročníky setkávat v jídelně (aby se důstojně najedly u jídelních stolů a v rozumném čase) a zároveň i ve školní družině a na školních akcích.
11/ Pokud bychom ovšem přešli do jiné barvy "Semaforu"  sad...pravidla budu muset dle pokynů MZČR a MŠMT změnit...včas bych Vám vše oznámila (ovšem nevím, co je včas, když se pravidla den ze dne mění...)

Přeji Vám všem krásný zbytek léta smiley.

27. 8. 2020, Eva Kaprálová

 


 

Zpět